Роман Терещенко про банкрутство юридичних осіб та застереження від шахрайства

Якщо юридична особа-боржник не здатна задовольнити вимоги кредиторів за допомогою реструктуризації чи санації, то її цілком можуть визнати банкрутом. За словами юриста Терещенка Романа Вікторовича, у такому випадку економічна недієздатність боржника визнається господарським судом. Єдиним виходом з ситуації є запровадження ліквідаційної процедури або процедури виплати боргів. Що потрібно юридичній особі для провадження банкрутства та з яких етапів складається процедура – розповідає Роман Терещенко.

Особливості процедури банкрутства в Україні: права боржників та кредиторів

Процедуру банкрутства можуть ініціювати як сам боржник, так і один або кілька кредиторів. Юрист пояснює, якщо кредитори мають фінансові претензії до одного боржника, то вони можуть звернутися до суду із колективною заявою.

#РоманТерещенко #Роман_Терещенко #РоманТерещенкоюрист #РоманТерещенкоОдеса #Роман_Терещенко_юрист, #Роман_Терещенко_Одеса #РоманВікторовичТерещенко, #РоманТерещенкоБіографія, #ТерещенкоРоманВикторович, #РоманТерещенкосімья, #РоманТерещенкосемья, #Роман_Терещенко_биография

Роман Терещенко розповідає, що в Україні справи про банкрутство перебувають під юрисдикцією господарських судів. Вони розглядаються за місцем реєстрації підприємства-боржника. Фахівець звертає увагу на те, що у випадку зміни місця реєстрації боржника після початку провадження, розгляд його справи продовжується у тому суді, де вона була ініційована.

Експерт зазначає, що наразі законодавство не встановлює конкретний мінімум заборгованості для початку процедури банкрутства. Відомо, що для відкриття провадження необхідно подати докази наявності заборгованості та підтвердження потенційної неплатоспроможності.

Своїм колегам, які спеціалізуються на процесах подібного спрямування, юрист радить бути уважними, аби не потрапити на гачок шахраїв. Справа у тому, що досвідчені фінансові махінатори часто використовують банкрутство для безболісного списання боргів за свої шахрайські справи. Також можуть розіграти сценарій ліквідації підприємства, яке функціонувало завдяки відмиванню коштів, отриманих від незаконної діяльності.

З яких же етапів складається процедура банкрутства юридичної особи, експерт пропонує розглянути кожен з них окремо.

#РоманТерещенко #Роман_Терещенко #РоманТерещенкоюрист #РоманТерещенкоОдеса #Роман_Терещенко_юрист, #Роман_Терещенко_Одеса #РоманВікторовичТерещенко, #РоманТерещенкоБіографія, #ТерещенкоРоманВикторович, #РоманТерещенкосімья, #РоманТерещенкосемья, #Роман_Терещенко_биография

Як правильно подати заяву про банкрутство: відомості для кредиторів і боржників

Коли кредитор ініціює процес банкрутства, йому необхідно детально вказати обсяг заборгованості, представити розрахунок штрафів та інших санкцій. Роман Терещенко констатує, що заява має включати документацію про оплату судових зборів та попереднє фінансування винагороди арбітражного керуючого.

У ситуації, коли заявником є сам боржник, юрист рекомендує додати до документів:

 • докази ризику банкрутства;
 • фотокопії установчих паперів компанії;
 • бухгалтерський звіт за останній період;
 • список кредиторів із загальною сумою вимог і деталями по кожному, включаючи причини та терміни погашення боргів;
 • перелік активів з вказівкою їхньої вартості і місцезнаходження;
 • інформацію про всі банківські рахунки;
 • список осіб із несплаченими зобов’язаннями перед боржником, із зазначенням вартості цих зобов’язань;
 • рішення керівного органу (наприклад, рішення загальних зборів учасників) про звернення до суду;
 • документи про авансування винагороди арбітражному керуючому.

Експерт уточнює, що судовий збір за подачу заяви становить 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2023 році – 26 840 гривень). Розмір авансу для арбітражного керуючого складає три мінімальні місячні зарплати (у 2023 році – 60 300 гривень).

Запровадження судового процесу: які вимоги необхідно виконувати?

– Коли суд оцінює подані документи та дійде до висновку, що існують достатні підстави для початку процесу про банкрутство, він видає спеціальну ухвалу, – розповідає про подробиці обов’язкової процедури Терещенко Роман Вікторович.

Фахівець додає, що ця ухвала призначає арбітражного керівника, встановлює мораторій на виконання вимог кредиторів.

#РоманТерещенко #Роман_Терещенко #РоманТерещенкоюрист #РоманТерещенкоОдеса #Роман_Терещенко_юрист, #Роман_Терещенко_Одеса #РоманВікторовичТерещенко, #РоманТерещенкоБіографія, #ТерещенкоРоманВикторович, #РоманТерещенкосімья, #РоманТерещенкосемья, #Роман_Терещенко_биография

Процес санації боржника, як процедура оптимізації його фінансового здоров’я – Роман Терещенко

Експерт з юридичних питань пояснює, що санація – це комплекс дій, спрямованих на відновлення стабільності фінансового стану боржника. Вона також може передбачати повне або часткове задоволення вимог кредиторів через реструктуризацію боргів. Процес санації включає затвердження судом плану відновлення та призначення адміністратора, якому делегуються права керування компанією.

За інформацією Романа Терещенка, з моменту введення санації:

 • діючий керівник боржника звільняється.
 • управлінські обов’язки переходять до адміністратора.
 • можливість арешту майна боржника обмежується рамками санаційного процесу.

На думку юриста, на адміністратора покладаються дуже серйозні зобов’язання під час санації. Він має прослідкувати, щоб власник компанії не використав цей шанс задля проведення своїх шахрайських задумів. Наприклад, не вивів останні активи задля власних корисливих цілей або не спробував покрити борги незаконним шляхом відмивання коштів.

Від санації до ліквідації: юридичні аспекти банкрутства підприємств

Роман Терещенко зазначає, що після аналізу звіту керуючого санацією, кредитори можуть ініціювати звернення до суду з проханням завершити цю процедуру та оголосити боржника банкрутом. У такому випадку, суд встановлює термін ліквідації до одного року і призначає відповідального. Протягом цього періоду проводиться пошук та продаж активів боржника, а також задоволення кредиторських вимог.

Коли після виплати заборгованостей кредиторам майно боржника вичерпано, суд констатує завершення процедури банкрутства та оформляє рішення про ліквідацію юридичної особи.

Схожі записи